Latviski  |  English


 

Aizmirsi paroli? Reģistrēties! »PALLADIUM RĪGA [18]

FESTIVĀLS VAI KONCERTS? [25]

POSITIVUS FESTIVĀLS 2011 [38]

„JAUNS MĒNESS” APVIENOJAS JUBILEJAS KONCERTAM
Viena no 90. gadu slavenākajām un savdabīgākajām latviešu grupām „Jauns mēness” 1.decembrī sniegs jubilejas koncertu „Palladium” zālē, atzīmējot 25 gadus kopš ansambļa dibināšanas. Biļetes no trešdienas, 23.maija “Biļešu Serviss” kasēs.

Grupu „Jauns mēness” 1987. gadā izveidoja Mākslas akadēmijas absolvents un tolaik rīdzinieku ļoti iecienīto Poligrāfiķu kultūras nama deju vakaru diskžokejs Ainars Mielavs kopā ar mūziķi Gintu Solu. Viņiem piebiedrojās basģitārists Aivis Kalvāns un bundzinieks Guntars Račs.

„Šogad aprit 25 gadi kopš brīža, kad pa ceļam no mūsu pirmā kopīgā ieraksta Ingus Baušķenieka dzīvoklī Gints atturīgi piedāvāja dibināt ansambli. Pēcāk sekoja i ansamblis, i tā nosaukums, i dziesmas, i plates, i „pasaules iekarošanas” mēģinājumi, i galu galā ilgi cerētā un sagaidītā cilvēku atzinība un mīlestība dzimtenē,” atceras Ainars Mielavs.

Ja grupas pirmajos darbības gados tās daiļradē bija spilgti manāma Mielava un Solas ārvalstu muzikālo autoritāšu „The Police” un „U2” ietekme, tad 90. gadu sākumā, radikāli mainoties ansambļa sastāvam (Mielavs un Sola nolemj meklēt jaunus domubiedrus un atrod - Juri Kroiču, Ilvaru Zālīti un Māri Muktupāvelu), grupa atrada savu unikālo rokrakstu, kurā mūsdienīgs roks cieši savijas ar tautas mūzikas motīviem.

1991. gadā iznāca „Jauna mēness” pirmais studijas albums „Aizlaid šaubas negaisam līdz”, kā arī Andra Freidenfelda veidotais dziesmas „Piekūns skrien debesīs” videoklips, kas daudzkārt ticis rādīts pasaules lielākajos mūzikas televīzijas kanālos, tostarp MTV. Šādā sastāvā tajā pašā gadā „Jauns mēness” uzvarēja tā laika prestižākajā Austrumeiropas mūzikas festivālā Sopotā, Polijā, kā arī devās turnejā pa ASV.

Turpmākajos gados „Jauns mēness” kļuva par vienu no publikas iemīļotākajām latviešu grupām, regulāri ar lieliem panākumiem koncertēja un izdeva vēl piecus studijas albumus, līdz 1999. gadā beidza darbību.

„Pagājušā gadsimta 90. gadu beigās tika nolemts „Jaunam mēnesim” dot bezalgas atvaļinājumu. Galvenais iemesls bija sajūta, ka ansambli pārņēmušas radošas mokas. Ja dziesmas vairs nenāk viegli, tad jāizdara secinājumi. Bet tos vislabāk ir izdarīt katram atsevišķi,” grupas izjukšanas iemeslus skaidro Ainars Mielavs.

Mielavs, Sola un Kroičs vēlāk atsāka radošo sadarbību ansamblī „Mielavs un Pārcēlāji”, taču līdz šim jubilejas gadam mūziķi vienmēr bija stingri atteikuši ikvienam piedāvājumam atkal apvienot grupu „Jauns mēness”.

Ainars Mielavs: „Dēļ cilvēkiem, kuru dzīvēs „Jauns mēness” ir spēlējis kaut nelielu lomu, nolēmām pateikt nedaudz novēlotu paldies – ar pateicību un cieņu atvadīties, nospēlējot vēl vienu pēdējo koncertu.”

Biļetes ar īpašu akciju pieejamas no trešdienas visās “Biļešu Serviss” kasēs un internetā. Koncertā būs tikai stāvvietas! Biļešu cenas sākotnēji būs Ls 13 parterā un Ls 15 balkonā, vēlāk cenas tiks paaugstinātas.

Vārds


Komentārs


Apskatīt komentārus [1]

  Koncerts Laiks Norises vieta Biļetes
GOGOL BORDELLO » 20. Maijs (2018) Palladium koncertzāle » info »
GUNS N' ROSES » 16. Jūlijs (2018) Tallinas Dziesmu svētku estrāde » info »
A-HA » 17. Jūlijs (2018) Siguldas pilsdrupu estrāde info »
POSITIVUS FESTIVAL 2018 » 20. Jūlijs (2018) Salacgrīva, Zvejnieku Parks info »
ARCADE FIRE » 06. Augusts (2018) Mežaparka Zaļais teātris » info »
ROGER WATERS » 24. Augusts (2018) Arena Riga » info »
DADDY WAS A MILKMAN » 22. Novembris (2018) Arēna Rīga » info »
MØ » 23. Novembris (2018) Palladium koncertzāle » info »