Latviski  |  English


 

Aizmirsi paroli? Reģistrēties! »PALLADIUM RĪGA [18]

FESTIVĀLS VAI KONCERTS? [25]

POSITIVUS FESTIVĀLS 2011 [38]

MONA DE BO UN LIETUVIEŠU EKSPERIMENTĀLĀS MŪZIKAS KVARTETS „FRIENDS OF EDGARS“ KONCERTZĀLĒ PALLADIUM
Jau 29.martā koncertzālē Palladium uzstāsies latviešu eksperimentālās rokmūzikas apvienība Mona De Bo. Mona De Bo koncertā piedalīties aicinājuši arī savus draugus – lietuviešu akadēmiskās mūzikas komponista un mūziķa Arturas Bumšteinas kvartetu Friends of Edgars. Biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu Serviss kasēs un internetā sākot no 29.februāra Biļetes cena Ls 4.

Mona de Bo tika izveidota 2005. gada nogalē, kad kopā sanāca 2 Edgari (Edgars Rubenis un Edgars Eihamnis), lai izveidotu bungu un ģitār-vokāla duetu. Trīs gadu laikā, no grupas dibināšanas brīža, grupas karjera gāja augšup ļoti strauji. Mona De Bo izdeva savu debijas albumu, piedalījās mūzikas konferencē SXSW, kas katru gadu notiek Amerikā, tika pamanīti BBC radio, devās vairākās starptautiskās koncertūrēs un pat sarakstīja partitūru izrādei.

2009. gada vasarā, pēc gandrīz gadu ilga pārtraukuma, Mona De Bo atsāka savu darbību un, pieaicinot viesmūziķus un paplašinot skaņu arsenālu ar taustiņinstrumentiem un pūšaminstrumentu sekciju, grupa pievērsās jaunradei, par pamatu ņemot drone (nepārtrauktā skaņa) estētiku. Rodot ierosmi lēnajos ritmos, bezritmos un skaņas struktūras niansēs, tika radīts jauns materiāls, kas vasaras beigās apvienojās grupas otrajā studijas ierakstā “Nekavējies, šīs ir spēles ar tevi”. 2012. gada janvārī tika izdots grupas trešais albums “Pag pag”, kas tapis pusotra gada laikā. “Pag pag” ir ietverti pieci skaņdarbi, kas tēmu ziņā turpina Mona De Bo iepriekšējā albuma “Nekavējies, šīs ir spēles ar tevi” lēno ritmu un blīvā skanējuma tendences. “Pag pag” muzikālajam materiālam pievienots arī pavadošais teksts “Upes tālajā krastā brūkošais prāts saprot un atkāpjas. Sirds saka: pag pag, es jau nāku”

Mona De Bo draugi, lietuviešu kvartets Friends of Edgars ir izveidota pēc Edgara Rubeņa uzaicinājuma, lai būtu kā lielisks partneris Mona De Bo koncertiem. Kvartetā muzicē lietuviešu akadēmiskās mūzikas komponists un mūziķis Arturas Bumšteinas, saksofonists Ilia Belorukov no Sanktpēterburgas, trompetists Dominykas Višnauskas un latviešu bundzinieks Artis Orubs. Apvienības līderis Arturas Bumšteinas ir starptautiski atzīts komponists un mūziķis, kura darbi atskaņoti dažādos starptautiskos festivālos un koncertos. Kvartets 29. marta koncertam ir apsolījis sagatavot īpašu programmu. Šajā koncertā Friends of Edgars izpildīs materiālu, kurā savienosies akadēmiskā elektroakustika, brīvdžezs un improvizacionālā mūzika.

Biļetes uz Mona De Bo un Friends of Edgars koncertu nopērkamas Biļešu Serviss kasēs un internetā sākot no 29.februāra un tikai pirmajā dienā to cena būs Ls 4, sākot no 1.marta biļetes cena Ls 6.

Papildu informācija:
www.facebook.com/palladiumriga
www.twitter.com/palladiumriga

Informācija par Arturas Bumšteinas:
http://www.youtube.com/watch?v=2hpB3yUE7TQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=CfCdtEeAwN0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=mflKy_7DmqQ&feature=relatedVārds


Komentārs


Apskatīt komentārus

  Koncerts Laiks Norises vieta Biļetes
GOGOL BORDELLO » 20. Maijs (2018) Palladium koncertzāle » info »
GUNS N' ROSES » 16. Jūlijs (2018) Tallinas Dziesmu svētku estrāde » info »
A-HA » 17. Jūlijs (2018) Siguldas pilsdrupu estrāde info »
POSITIVUS FESTIVAL 2018 » 20. Jūlijs (2018) Salacgrīva, Zvejnieku Parks info »
ARCADE FIRE » 06. Augusts (2018) Mežaparka Zaļais teātris » info »
ROGER WATERS » 24. Augusts (2018) Arena Riga » info »
DADDY WAS A MILKMAN » 22. Novembris (2018) Arēna Rīga » info »
MØ » 23. Novembris (2018) Palladium koncertzāle » info »